Bitcoin — jak zacząć?

Chcesz rozpocząć przygodę z inwestowaniem na rynku kryptowalut? Można to zrobić na kilka sposobów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto przyjrzeć się każdemu z nich.

Pierwszą metodą jest specjalizacja w «kopaniu» Bitcoinów. Zawód górnika krypto wymaga konsekwencji, cierpliwości, a także dużego kapitału, ponieważ sprzęt potrzebny do wydobywania waluty dla większości osób stanowi poważny wydatek. 

Kopanie kryptowaluty nie jest najłatwiejszym sposobem wejścia na rynek — początkujący inwestorzy o wiele częściej decydują się na zakup już «wykopanego» Bitcoina. Transakcję można przeprowadzić za pośrednictwem giełdy, w specjalnym kantorze kryptowalutowym lub samodzielnie znaleźć osobę, która chce sprzedać walutę online. 

Giełda kryptowalut na podstawowym poziomie nie odbiega wyglądem i mechaniką od dobrze znanej, warszawskiej lub nowojorskiej giełdy papierów wartościowych. Inwestorzy, którzy chcą przeprowadzić swoją pierwszą transakcję na rynku kryptowalut, muszą po prostu przesłać wniosek o zakup aktywów. Główna różnica dotyczy przedmiotu obrotu. Rynek kryptowalut działa siedem dni w tygodniu, a handel walutami cyfrowymi odbywa się przez całą dobę.