Jak kupić kryptowaluty?

Istnieje parę sposobów umożliwiających nabycie waluty online. W przestrzeni wirtualnej działa kilka miejsc oferujących krypto:

  • giełdy kryptowalut,
  • wyspecjalizowane kantory,
  • domy maklerskie,
  • bitomaty.

Inwestorzy najczęściej decydują się na dokonanie pierwszego zakupu za pośrednictwem giełdy kryptowalut. To szybka i wygodna opcja — wystarczy założyć konto na wybranej platformie. Po zweryfikowaniu danych można rozpocząć swoją przygodę z krypto — serwisy umożliwiają zakup, sprzedaż, przechowywanie oraz przesyłanie waluty do cyfrowego portfela, który jest chroniony prywatnym kluczem.

Czy kryptowaluty można kupić anonimowo? Tak — wystarczy skorzystać ze zdecentralizowanej giełdy DEX. Nie wymaga ona podawania danych osobowych w procesie rejestracji. Anonimowość zapewniają także bitomaty.

Założenie konta na giełdzie umożliwia przeprowadzenie pierwszej transakcji. Niektóre instytucje umożliwiają zakup kryptowaluty za złotówki, co jest wygodną opcją dla wielu Polaków. Należy pamiętać, że większość giełd pobiera prowizję lub opłaty za kupno, sprzedaż, czy wymianę pieniądza wirtualnego.