Kryptowaluty

Kryptowaluty (crypto lub wirtualne waluty, kryptomonety, tokeny) to połączenie nowoczesnych technologii i finansów. Rynek kryptowalut nie jest nadzorowany przez żaden organ centralny (np. bank czy państwo), co czyni go zdecentralizowanym.

Kryptowaluty — jakie dają korzyści?

Tokeny mogą być bardzo opłacalna inwestycja, biorąc pod uwagę, że cena Bitcoina wyraźnie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. 

Inwestowanie w kryptowaluty ma kilka zalet:

  • Transakcje crypto są weryfikowane za pomocą kryptografii. To praktycznie uniemożliwia fałszowanie lub podwójne wydawanie monet.
  • Kryptomonety to rozwiązanie, które pozwala na szybkie dokonywanie płatności na rzecz odbiorców z całego świata, w przeciwieństwie do banków tradycyjnych, w których trzeba liczyć się z sesjami przelewów.

Istnieją jednak również pewne zagrożenia związane z inwestowaniem w crypto. Przykładowo, cena tego typu aktywów bywa bardzo niestabilna i może się szybko zmieniać w odpowiedzi na wydarzenia lub zmiany warunków rynkowych.

Krótka historia waluty

Kryptowaluty zaczęły zyskiwać popularność wraz z pojawieniem się Bitcoina. Jednym z powodów był globalny kryzys finansowy 2008 — recesja spowodowała spadek zaufania do sektora bankowego. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że pomysł zdecentralizowanej waluty zdobył uznanie rynku.

Spis kryptowalut PL

Jeśli myślisz o inwestowaniu w kryptowaluty, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Przede wszystkim musisz wybrać walutę, w którą chcesz inwestować.

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie, a Bitcoin jest najbardziej znanym przykładem. Istnieje wiele innych rodzajów tokenów i cały czas powstają nowe rozwiązania w tym zakresie. Poniżej znajdziesz jedynie niektóre dostępne walut wirtualnych:

  • Ethereum (ETH),
  • Dogecoin (DOGE),
  • Cardano (ADA),
  • Monero (XMR),
  • Bitcoin (BTC),
  • Tether (USDT).

Wiele spośród popularnych typów walut wirtualnych można zakupić lub sprzedać poprzez kantor wymiany kryptowalut Coin Expert. Są one dostępne w naszym kantorze online.

Zastosowanie kryptowaluty

Crypto cieszą się dużym zainteresowaniem i można wykorzystywać je np. w celu wykonania płatności online. Eksperci Coin Expert spodziewają się, że waluty cyfrowe będą coraz obecne w coraz to nowych obszarach naszego życia.

To właśnie dlatego sporym zainteresowaniem cieszą się kantory wymiany kryptowalut, które pozwalają na szybką wymianę jednej waluty cyfrowej na drugą. Aby kupić lub sprzedać krypto, skorzystaj z formularza dostępnego na stronie: wyślij wniosek — menedżer go przetworzy i skontaktuje się z Tobą w celu zatwierdzenia operacji.

Kupiłem tokeny w PL — jak śledzić rozwój projektu i wykryć ewentualne oszustwo?

Jednym ze sposobów jest korzystanie z wiarygodego kantora crypto. Warto, by kantor, za pomocą którego dokonujesz transakcji online, działał w oparciu o regulacje Ministerstwa Finansów oraz ustawę o przeciwdziałaniu PPiFT. Do takich podmiotów należy Coin Expert.

COIN EXPERT © All Rights Reserved | Realizacja: afisto.pl