Bitcoin

Bitcoin stanowi doskonały instrument spekulacyjny i jest bezpiecznym sposobem na przechowywanie wartości pieniądza. Jeśli chcesz pomnożyć swój kapitał, kup lub sprzedaj tokeny za pomocą Coin Expert w dogodnym momencie. Funkcję płatności Bitcoina i jego znaczenie doceniła już Polska i reszta świata.

Krótka historia waluty Bitcoin

Kiedyś tokeny kojarzyły się z dynamiczną zmiennością kursów i wysokim ryzykiem straty zainwestowanych pieniędzy. Następnie rynek kryptowalut ugruntował swoją pozycję, a największą popularność zyskał Bitcoin

Bitcoin to najstarsza istniejąca waluta online. Powstał w 2009 roku jako alternatywa dla niedoskonałego systemu finansowego. Ograniczona podaż i możliwość zawarcia szybkiej oraz bezpiecznej transakcji bez kontroli instytucji państwowych zostały dostrzeżone przez przedsiębiorców szukających nowych sposobów na ulokowanie swojego kapitału. Początkowo Bitcoin był wart niewiele — pierwszy realny kurs tego tokena wynosił 1309 BTC za dolara. 

W lutym 2010 roku powstała giełda Bitcoin Market, a trzy miesiące później kryptowaluta pierwszy raz została wykorzystana w celach konsumpcyjnych — Laszlo Haneycz kupił wtedy dwie pizze za 10 tysięcy BTC. Pierwsza polska giełda Bitcoin powstała w 2010 roku. W drugim kwartale 2017 roku ceny tokena poszybowały w górę, a swój dotychczasowy szczyt waluta osiągnęła w listopadzie 2022. 

Obiecująca waluta online w ciągu kilku lat zyskała globalną rozpoznawalność — również Polska znalazła się w jej strefie wpływu. Bitcoin zdobył zaufanie potężnych przedsiębiorstw i wciąż cieszy się dużą popularnością. Dzisiaj jest to najpopularniejsza cyfrowa waluta, którą można kupić lub sprzedać na Coin Expert.

Kurs Bitcoin

Giełda Bitcoin zadziwia, ponieważ kurs tokena odnotował rekordowy wzrost wartości w krótkim czasie. Jeszcze dziesięć lat temu osoby, które mówiły: «kup kryptowaluty, a za kilka lat będziesz bogaty», traktowano niezbyt poważnie. Okazało się, że były to dobre rady, ponieważ waluta online w przeszłości zanotowała ok. 70-krotny wzrost swojej wartości, a dynamicznych rajdów cenowych w minionych latach było więcej.

Cena Bitcoina rośnie przy dużym popycie i spada przy wysokiej podaży. Jeśli chcesz osiągnąć zysk, kup kryptowalutę wtedy, gdy odbija się od dna, a kiedy jej wartość jest szczytowa, opłaca się sprzedać tokeny.

BTC/PLN

Kurs BTC/PLN wskazuje, za ile złotych można nabyć Bitcoina. Ceny wahają się w zależności od aktualnej siły tokena i waluty, której używa Polska. W szczytowym okresie za jednego Bitcoina należało zapłacić ponad ćwierć miliona złotych. Ta sytuacja miała miejsce w listopadzie 2021 roku, kiedy każda giełda operująca kryptowalutą zanotowała rekordowy wzrost. 

Cena kryptowaluty nie jest stała, jednak warto pamiętać, że polska waluta ma zasadniczy wpływ na kształt wykresu BTC/PLN. Kup Bitcoiny za złotówki na Coin Expert, jeśli przewidujesz, że token będzie się umacniał względem krajowej waluty. 

BTC/USD

Cena Bitcoina ciągle się zmienia, ponieważ jego wartość określają wszyscy decydujący się dokonać transakcji «kup» lub «sprzedaj» za pośrednictwem miejsca, którym jest giełda. Amerykański dolar, podobnie jak polska waluta, każdego dnia może mieć inną wartość. Największy wzrost na amerykańskiej giełdzie Bitcoin zanotował w listopadzie 2021 roku, kiedy jego cena wynosiła około 69 tysięcy dolarów. W tym czasie rekord osiągnęła także polska giełda kryptowalut.

BTC/USDT

USDT to nazwa Tethera — jednego z tokenów cieszących się największą popularnością. Jest on powiązany z wartością dolara amerykańskiego i dąży do tego, aby cena 1 USDT zawsze wynosiła tyle, co amerykańska waluta, czyli 1 USD. W praktyce kurs Tethera notuje wahania. Z powodu silnych powiązań tokena z dolarem, kurs BTC/USDT jest podobny do wykresu wartości BTC/USD, jednak wnikliwa analiza wskazuje niewielkie różnice.

BTC/USD — ceny i wykres Bitcoina

Wykres BTC/USD zmieniał się na przestrzeni lat. Początkowo kurs amerykańskiej waluty był wyższy niż siła nabywcza tokena. Obecnie sytuacja się odwróciła. 

W minionych latach kurs Bitcoina kilkakrotnie przekraczał wartość 60 tysięcy dolarów, jednak giełda kryptowalut zmienia się dość dynamicznie. Kurs BTC/USD doskonale obrazuje, w jakim momencie znajduje się obecnie Bitcoin. Z tego wykresu korzysta niemal każdy trader

Podczas dokonywania analizy zawsze warto opierać się o wskazania BTC/USD — nawet jeśli Twoim krajem zamieszkania jest Polska i dokonujesz transakcji w złotówkach, amerykańska waluta jest dobrym materiałem bazowym. Wszelkie spekulacje giełdowe powinna popierać analiza, dlatego kup Bitcoiny dopiero wtedy, gdy dowiesz się, na jakich zasadach działa polska i zagraniczna giełda kryptowalut.

Jeśli dysponujesz kapitałem, który planujesz zainwestować — kup lub sprzedaj Bitcoiny na Coin Expert po dokonaniu dokładnej analizy wykresu. Każdy trader korzystający z nagłych wzrostów lub spadków Bitcoina może odnieść spektakularny zysk dzięki wahaniom wykresu tokena, które giełda odnotowuje co pewien czas.

Wskaźniki górników Bitcoina

Górnicy wykorzystują swoje zasoby technologiczne do pozyskania kryptowaluty. Od 2018 roku zaprzestano używania własnych sprzętów do wydobywania tokenów, ponieważ stało się to nieopłacalne. Nagrodą za każdy wykopany Bitcoin jest otrzymanie części zdobyczy. 

Warto zapoznać się ze wskaźnikami górników Bitcoina, do których należą:

  • Hash Rate — ogólna miara mocy obliczeniowej sieci Bitcoin. Wysoki wskaźnik oznacza dobre zabezpieczenie sieci przed atakami;
  • Kompresja wstęgi trudności — wstęga trudności posługuje się średnią ruchomą, aby określić trudność wydobycia waluty. Jej kompresja wskazuje standardowe odchylenie od tego wskaźnika;
  • Trudność wydobycia Bitcoina — określa, ile hashy jest potrzebnych do wydobycia waluty cyfrowej — im jest ich więcej, tym trudniej zdobyć token;
  • Hash Ribbon — pokazuje, czy górnicy skapitulowali, korzystając ze wskaźnika Hash Rate. Kapitulacja ma miejsce, gdy koszty wydobycia kryptowaluty przewyższają otrzymaną nagrodę.

Powyższe wskaźniki pomagają określać, jak aktualnie wygląda proces wydobywania waluty i w jakiej sytuacji znajdują się górnicy. Dzięki analizie tych wskazań można określić, czy w określonym momencie warto dokonywać transakcji. Jeśli polegasz na szczegółowych danych, kup lub sprzedaj Bitcoin, kiedy jego wskazania oraz kurs są korzystne dla danej transakcji.

Skorzystaj z oferty Coin Expert

Giełda Bitcoin pozwala wzbogacać się osobom, które rozumieją zasady jej funkcjonowania. Jednym z zagrożeń rynku kryptowalut jest ryzyko utraty kapitału. Jeśli chcesz zabezpieczyć swój majątek, kupuj i sprzedawaj kryptowaluty w bezpiecznych miejscach. 

Coin Expert to wiarygodny kantor internetowy, który świadczy usługi na najwyższym poziomie i chroni płatności bezgotówkowe. Z nami rejestracja wniosku o wymianę tokenów jest prosta i bezpieczna.

Jedną z naszych kluczowych zalet jest to, że klienci mogą kupić lub sprzedać u nas kryptowalutę za pieniądze fiducjarne lub za pomocą karty bankowej. Osoby prawne mogą to zrobić za pomocą przelewu bankowego.

Sprzedaj albo kup kryptowaluty w korzystnej cenie i korzystaj z usług świadczonych przez ekspertów Coin Expert!